Nowe odcinki podcastów już są dostępne na naszym kanale Spotify! Tym razem skupiliśmy się na porcelanie. W trzech odcinkach będziecie mogli usłyszeć rozmowę Magdaleny Niziołek z Działu Sztuki z Bogdanem Kosakiem, będącym artystą ceramiki, który prowadzi razem z Beatą Kosak pracownię Modelarnia Ceramiczna KOSAK w Cieszynie. Bogdan Kosak współpracuje także z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie studentom.

Usłyszycie niezwykłą historię o zachowanym dziedzictwie, modzie na rzemiosło, a także o projektach „Tomaszów” i „Sumin”. W kolejnym fragmencie rozmowy dowiecie się więcej o projektach realizowanych w Modelarni Ceramicznej KOSAK. Posłuchacie o „Szolce” oraz „Talerzach weselnych”, obiektach mocno zakorzenionych w śląskiej kulturze, które zostały zreinterpretowane przez artystę i otrzymały współczesną formę oraz o projektach z pogranicza sztuki i obiektów użytkowych. Natomiast w ostatniej części temat rozmowy będzie się skupiał wokół świadomego dokonywania wyborów konsumenckich, utraconego dziedzictwa i kondycji przemysłu porcelanowego w Polsce.

Życzymy miłych wrażeń słuchowych!

→ Przejdź do kanału Spotify Muzeum Śląskiego