Obiekty z Centrum Scenografii Polskiej na wystawie w warszawskiej Zachęcie

W dniu 19.10.2019 w warszawskiej galerii Zachęta rozpoczęła się wystawa „Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku„. Muzeum Śląskie przekazało na ekspozycję kilka prac ze swoich zbiorów.

Wystawa ukazuje 100 lat historii polskiej scenografii teatralnej i społecznej w autorskim ujęciu Roberta Rumasa. Na ekspozycji zobaczyć można m.in. prace Jerzego Gurawskiego, Józefa Szajny czy Zofii Wierchowicz z kolekcji Centrum Scenografii Polskiej – oddziału Muzeum Śląskiego.

Ekspozycja powstała we współpracy: Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Teatralnego, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Obiekty oglądać można do 19.01.2020 roku. Zachęcamy do odwiedzin.

Fot. Bartosz Górka