Obiektyw na miasto // Miasto w procesie

Cykl 5 warsztatów masterclass z fotografii miejskiej prowadzonych przez artystę fotografika Krzysztofa Szlapę.

W jaki sposób muzeum funkcjonuje w mieście? Jak muzeum oddziałuje na miasto, a jak miasto kształtuje samo muzeum? To ważne pytania, które staną się punktem wyjścia do pracy podczas warsztatów fotograficznych „Obiektyw na miasto”. Podczas zajęć skupimy się na sposobach obrazowania architektury w ciągle zmieniającej się przestrzeni serca metropolii. Uczestnicy skonfrontują historyczne obrazy i sposoby dokumentowania rzeczywistości ze współczesnym spojrzeniem na miasto. Podczas wspólnych wyjść plenerowych będziemy rozwijać autorski punkt widzenia, a konsekwencją będzie stworzenie zestawów zdjęć ilustrujących relację MUZEUM-MIASTO.

Podczas cyklu warsztatowego uczestnicy poznają tajniki fotografii architektury, zrozumieją jak prawidłowo fotografować miasto, na co w szczególności należy zwrócić uwagę, wszystko to pod czujnym okiem zaproszonego przez nas artysty fotografika Krzysztofa Szlapy oraz Kamila Myszkowskiego z Działu Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego. Cykl warsztatów z fotografii miejskiej skierowany jest do osób dorosłych.

Terminy spotkań:

• 4 września 11:00-15:00
  • 25 września 16:00-20:00
  • 9 października 11:00-15:00
  • 23 października 11:00-15:00
  • 6 listopada 11:00-15:00

Wstęp na każde zajęcia z cyklu – 20 zł // KUP BILET

Regulamin warsztatów

Projekt dofinansowany z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach zadania pod nazwą „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach”.

Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 1               Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek                    Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 24

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej