Obwieszczenie o przetargu na sprzedaż budynku przy al. Korfantego 3 w Katowicach

Muzeum Śląskie ogłasza przetarg pisemny na sprzedaż nieruchomości gruntowej i budowlanej zlokalizowanej przy al. Korfantego 3 w Katowicach.

Budynek powstał w 1899 roku. Początkowo znajdował się tu prestiżowy Grand Hotel. Od 1922 roku gmach pełnił funkcje biurowe, a w 1984 roku przekazany został restytuowanemu Muzeum Śląskiemu. Do czasu jego zamknięcia w 2018 roku odbyło się tu 615 wystaw, które odwiedziło około pół miliona zwiedzających.

Zlokalizowany tuż przy katowickim rynku gmach ma 6 kondygnacji (w tym piwnicę, parter i strych). Jego powierzchnia użytkowa budynku to  3045 m2.

Oferty należy składać w formie pisemnej do dnia 18.06.2018 do godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach (budynek administracyjny, 2 piętro, pokój nr A.2.10). Szczegółowa charakterystyka budynku, regulamin przetargu oraz formularz ofertowy znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo