Odkrywanie sztuki w Muzeum Śląskim i Kinie Światowid

W listopadzie zapraszamy dzieci ze spektrum autyzmu wraz z rodzicami do wspólnego odkrywania sztuki w przyjaznym otoczeniu Muzeum Śląskiego i Kina Światowid.

Warsztaty z cyklu „Którędy do sztuki” odbędą się przestrzeni instalacji Chiharu Shioty oraz w sali edukacyjnej Muzeum Śląskiego. Zajęcia odbywają są w niedzielę, będą prowadzone w małych grupach i w przyjaznej atmosferze. Podczas warsztatów dzieci będę wykonywać prace plastyczne.

W tygodniu zapraszamy do Kina Światowid na specjalne seanse filmowe ramach cyklu KINO WRAŻLIWE. Dzieci w komfortowych warunkach będą mogły obejrzeć wybrane dla nich filmowe propozycje. W tym celu podczas projekcji stworzymy przyjazną, bezpieczną przestrzeń – na sali nie będzie całkowitej ciemności; ograniczymy bodźce, nie pokażemy też zwiastunów innych filmów, by nie rozpraszać uwagi młodych widzów.

Ponadto od 13 listopada w każdą środę w galeriach Muzeum Śląskiego obowiązują „ciche godziny zwiedzania”, w trakcie których wyłączone są ścieżki dźwiękowe. W pozostałe dni można skorzystać ze Strefy Wyciszenia Interim.

5 listopada | środa | 17.30 | Kino Światowid

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”, reż. Maciej Pieprzyca – po filmie dyskusja w języku migowym prowadzona przez Michała Justyckiego z Muzeum Śląskiego

6 listopada | środa | 16.30 | Kino Światowid

„Dogonić marzenia”, reż. Rachel Griffiths, Australia 2019 | 98 min | 9+