Odwiedź Muzeum Śląskie bezpiecznie // informacje dla zwiedzających

Muzeum Śląskie jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00.

W trosce o Państwa zdrowie, zasady zwiedzania zostały przystosowane do nowych wymogów sanitarnych. Co jest ważne?

• Ze względów bezpieczeństwa zostanie wprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające będą zobowiązane do noszenia maseczek (wewnątrz budynków) oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych zapewnione zostaną dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Nie będzie można korzystać z multimediów i ekranów dotykowych, a zamiast szatni rekomendujemy korzystanie z szafek depozytowych.
  • Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego dostępne będą w cenie biletów ulgowych, a zakupione w okresie wyłączenia muzeum i niezwrócone będą honorowane do 31.08.2020. Zachęcamy do zakupu biletów on-line oraz płatności bezgotówkowych.
  • Oddajemy do dyspozycji parking naziemny, liczący 120 miejsc postojowych. Parking podziemny będzie udostępniany osobom upoważnionym do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Zachęcamy do skorzystania z oferty oprowadzania z przewodnikiem trasą Rajzy po Muzeum oraz Byzuch u Ferdynanda w każdą sobotę i niedzielę o stałych godzinach. Możliwe jest również zwiedzanie dla grup zorganizowanych.

Od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00 uruchomiliśmy atrakcje na terenie parkowym Muzeum Śląskiego. W tym czasie dostępna jest wieża widokowa dawnego szybu Warszawa II, można również spędzić czas w ogrodzie społecznym oraz wziąć udział w zabawie pn. „Industrialna Podróż – quest”, która ma na celu aktywnie spędzić czas podczas zwiedzania industrialnego Muzeum Śląskiego (oferta bezpłatna, trasa trwa około 45 minut).

Czynne jest także moodro bistro & cafe oraz moodro restaurant. Zapraszamy również do sklepu muzealnego Gyszynk i kawa na -2A (czynny bez kawiarni), w którym można odbierać zamówienia realizowane w sklepie internetowym. Czasowo nieczynne pozostają: parking podziemny (za wyjątkiem, informacja poniżej), szatnie, przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego oraz strefa dla dzieci znajdująca się na poziomie -4.

Zapoznaj się z regulaminem zwiedzania