Oprowadzania autorskie w Muzeum Śląskim

Zapraszamy na cykl oprowadzań autorskich. W każdą sobotę, o godzinie 14.00, w podróż po ekspozycjach zabiorą Was pracownicy Muzeum Śląskiego.

Podczas spotkań dowiecie się kim był Marian Kołodziej i w jaki sposób wykorzystywał plastyczne cytaty Salvadora Dali. Usłyszycie o twórczości czterech artystów prezentowanych na wystawie „Przypadki komunikacyjne”. Kolejnym tematem poruszanym na oprowadzaniu będzie ciało, jego wizerunek, sposób odwzorowania w dziele sztuki. Dowiecie się także o przemianach na Górnym Śląsku, o silnej industrializacji i nieustannym przepływie ludzi o różnych narodowościach czy kulturach, co doprowadziło do powstania niezwykłej mozaiki kulturowej Górnego Śląska czy „małych ojczyzn” na jego terenie. Na koniec posłuchacie o nieprzeciętnej erudycji i kunszcie polskich plakacistów.

Bilety w cenie 7 zł do zakupienia w kasie Muzeum Śląskiego oraz online. Liczba miejsc ograniczona.

KALENDARZ OPROWADZAŃ

3.10.2020 / sobota / godz. 14.00 / Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości
Koniec świata Salvadora Dali. Surrealizm w przestrzeniach teatru XX wieku

Prowadząca: Agnieszka Kołodziej-Adamczuk