Oprowadzanie online // Skond my som? czyli historia i kultura Górnego Śląska w pigułce

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie online z przewodnikiem ścieżką „Skond my som? czyli historia i kultura Górnego Śląska w pigułce”

Czym zajmowała się Grupa Janowska? Dlaczego św. Barbara jest patronką górników? Kim był śląski Steve Jobs? Gdzie produkowano słynnego malucha? Czym jest polterabend? I kim są dzisiaj Górnoślązacy? Ścieżka o charakterze regionalnym to idealna propozycja dla osób, które chcą poznać bliżej skomplikowaną historię Górnego Śląska, a także tutejsze zwyczaje, tradycję i kulturę. W trakcie zwiedzania zobaczymy wzbudzającą największe zainteresowanie wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, a także przedstawimy Państwu również unikatową kolekcję Galerii plastyki.

Aby wziąć udział w oprowadzaniu online, należy do 15 maja do godz. 14.00 wysłać mail na adres przewodnicy@muzeuslaskie.pl. Chętni do udziału w oprowadzaniu do godziny przed jego rozpoczęciem otrzymają link do połączenia się z wydarzeniem.