Oprowadzanie po wystawie „Teresa Murak. Jestem”

8 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Śląskim – w Galerii jednego dzieła – odbędzie się wernisaż wystawy „Teresa Murak. Jestem”. Już dzień później zapraszamy na oprowadzanie po ekspozycji.

Teresa Murak to artystka tworząca sztukę konceptualną. Od lat 70. XX wieku wyznacznikiem jej stylu jest tworzywo ulotne, np. rzeżucha, kiełkujące ziarna zboża, popiół czy podlegające destrukcji tkaniny. To przekłada się na charakter jej dzieł, które związane są z ziemią, naturą.

Dzieło prezentowane w Muzeum Śląskim – krzyż zbudowany z 14 stalowych elementów, pokryty węglem kamiennym – to połączenie sfery ducha, sacrum i tego, co stało się symbolem prosperity, ale i przekleństwem dezindustrializacji, skażenia środowiska.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Galerii jednego dzieła w sobotę, 9 lutego, o godzinie 15.00.

spotkanie przy kasach / wstęp 7 zł / KUP BILET

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo