Optymalizacja systemu bezpieczeństwa i ochrony zbiorów w muzeach. Konferencja

23 listopada 2017 w audytorium Muzeum Ślaskiego odbędzie się konferencja „Optymalizacja systemu bezpieczeństwa i ochrony zbiorów w muzeach”. Wydarzenie adresowane jest do muzealników, pracowników galerii sztuki i wszystkich zainteresowanych tematem bezpieczeństwa instytucji muzealnych oraz zbiorów.

Muzeum Śląskie w Katowicach ma ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o projektowanie i wdrażanie systemów bezpieczeństwa. Jest to jedyna instytucja w Polsce, która w ciągu 7 lat kilkakrotnie powiększyła swoją powierzchnię, dwukrotnie liczbę zatrudnienia i wielokrotnie frekwencję. W swojej kolekcji posiadamy ponad 120 tysięcy muzealiów. Rozwiązania architektoniczne, zwiększona w krótkim czasie powierzchnia magazynów i wystaw, ogromna liczba wydarzeń kulturalnych na dużą skalę oraz imprezy plenerowe postawiły nas przed koniecznością stworzenia kompleksowej polityki bezpieczeństwa.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji „Optymalizacja systemu bezpieczeństwa i ochrony zbiorów w muzeach” podzielą się zaproszeni przez nas eksperci. Udział w spotkaniu z pewnością pozwoli na nawiązanie profesjonalnych kontaktów oraz wymianę doświadczeń.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy zgłosić się za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej w zakładce Działalność -> Konferencja Bezpieczeństwo Muzeów do 10 listopada 2017 r. Muzeum Śląskie nie pokrywa kosztów przejazdu ani zakwaterowania.

>>Zobacz pełny program konferencji

>>Zgłoś się