Ostatnia okazja do obejrzenia wystawy „Zmiana ustawienia” w Galerii Zachęta

Tylko do 19 stycznia trwa wystawa Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku w warszawskiej Zachęcie. Muzeum Śląskie przekazało na ekspozycję kilka prac ze swoich zbiorów.

Ekspozycja jest czwartą w historii Zachęty przeglądową wystawą poświęconą scenografii teatralnej. Jej koncepcja to autorska wizja Roberta Rumasa — cenionego artysty wizualnego i scenografa. Kurator wraz z zespołem współpracowników prowadzi widzów przez 100 lat historii, budując narrację wystawy w oparciu o układ problemowo-tematyczny oraz tworząc odniesienia kontekstualne do wcześniejszych i późniejszych zjawisk.

Wystawa powstała we współpracy: Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Teatralnego, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Fot. Bartosz Górka