Ostatnie dni z instalacją Daniego Karavana „Reflection / Odbicie / אָפּשפּיגלונג”

Tylko do 17 września oglądać można lustrzaną instalację Daniego Karavana „Reflection / Odbicie / אָפּשפּיגלונג”. Z okazji pożegnania z ekspozycją w Galerii jednego dzieła, między 12.09 a 24.09 zakupić będzie można katalog wystawy w promocyjnej cenie 10,00 zł. W ostatni weekend 15-17.09 wstęp na wystawę kosztował będzie tylko 1 zł.

Instalacja „Reflection / Odbicie / אָפּשפּיגלונג” przygotowana została specjalnie z myślą o przestrzeni Galerii jednego dzieła w Muzeum Śląskim w Katowicach w nawiązaniu do fragmentu Hamleta W. Szekspira. Skomponowana z luster praca pozbawia betonową Galerię jej monumentalnego charakteru, oferując w zamian poczucie obcowania z totalną fikcją, w której można się odnaleźć dzięki wnikliwej obserwacji własnego odbicia i odkryć swoją nierozpoznaną dotąd naturę.

Już wkrótce w Galerii jednego dzieła zaprezentowana zostanie instalacja Mirosława Bałki.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo