Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Śląskie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających. Udostępnianie przestrzeni wystawienniczych jest podzielone na dwa etapy.

Od 26 maja 2020 roku dostępna będzie wieża widokowa dawnego szybu Warszawa II, będzie można skorzystać z oprowadzania ścieżką „Byzuch u Ferdynanda” (oferta dla osób indywidualnych do 4 osób) oraz spędzać czas w ogrodzie społecznym w godzinach od 10.00 do 20.00. Przygotowaliśmy także dla Państwa zabawę pn. „Industrialna Podróż – quest”, czyli aktywne zwiedzanie terenu zewnętrznego Muzeum Śląskiego (oferta bezpłatna, trasa trwa około 45 minut).

Od 2 czerwca 2020 roku udostępnione zostaną wystawy stałe i czasowe w gmachu głównym muzeum, w trybie od wtorku do niedzieli w tymczasowo skróconych godzinach, tj. od 12.00 do 18.00.

Wraz z otwarciem muzeum uruchomiono także moodro bistro & cafe oraz moodro restaurant. Zapraszamy również do sklepu muzealnego Gyszynk i kawa na -2A (czynny bez kawiarni), w którym można odbierać zamówienia realizowane w sklepie internetowym. Czasowo nieczynne pozostają: parking podziemny (za wyjątkiem, informacja poniżej), szatnie, przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego oraz strefa dla dzieci znajdująca się na poziomie -4.

W trosce o Państwa zdrowie, zasady zwiedzania zostały przystosowane do nowych wymogów sanitarnych. Co jest ważne?

• Ze względów bezpieczeństwa zostanie wprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające będą zobowiązane do noszenia maseczek (wewnątrz budynków) oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych zapewnione zostaną dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Nie będzie można korzystać z multimediów i ekranów dotykowych, a zamiast szatni rekomendujemy korzystanie z szafek depozytowych.
  • Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego dostępne będą w cenie biletów ulgowych, a zakupione w okresie wyłączenia muzeum i niezwrócone będą honorowane. Zachęcamy do zakupu biletów on-line oraz płatności bezgotówkowych.
  • Muzeum tymczasowo wycofało ofertę wydarzeń dla grup, zaś liczba osób odwiedzających wystawy jest limitowana zgodnie z zaleceniami inspektoratu sanitarnego.
  • Oddajemy do dyspozycji parking naziemny, liczący 120 miejsc postojowych. Parking podziemny będzie udostępniany osobom upoważnionym do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem zwiedzania.