„PANTEON” – niezwykły mapping na fasadzie budynku podczas Nocy Muzeów

Zapraszamy 19 maja 2018 do Muzeum Śląskiego na oryginalny pokaz audiowizualny, który swoją premierę będzie miał podczas Nocy Muzeów.

„PANTEON” to utwór audiowizualny, stworzony w oparciu o technologię mappingu 3D, przeznaczony do wyświetlania wielkoformatowego na architekturze poprzemysłowej. Bohaterami dzieła będą artyści nieprofesjonalni: malarz Erwin Sówka, grafik Jan Nowak, których prace znajdują się w kolekcji Muzeum Śląskiego oraz twórca śląskich westernów – Józef Kłyk.
PANTEON jest kompozycją sześciu sekwencji  filmowych, wyświetlanych w oknach śląskiego domu – familoka, którego metaforyczną funkcję pełni fasada zabytkowej Łaźni w Muzeum Śląskim. Projekcja bazuje na autentycznych dialogach artystów. Łączy realizm siermiężnych i rubasznych opowieści w śląskiej gwarze ze światem lirycznych obrazów. Zdjęcia do utworu realizowane były m.in. w studio Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz w Browarze Obywatelskim w Tychach.

Czas trwania projekcji: 18 minut

Data i miejsce premiery: 19.05.2018 (noc muzeów) Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, fasada budynku zabytkowej łaźni.

Pokazy o godz: 22.00, 23.00 i 23.30.
Scenariusz i reżyseria – Magda Bartkiewicz, Grzegorz Klatka

Realizacja: Magda Bartkiewicz, Grzegorz Klatka, Paweł Hage, Piotr Gburek, Zbigniew Mierzwiński, Michał Tatarek, Maciej Stobierski.

Konsultacje merytoryczne: Sonia Wilk

Współpraca realizacyjna premierowego pokazu ze strony Muzeum Śląskiego: Maciej Piekara

Koordynacja ze strony Muzeum Śląskiego: Magdalena Czerny-Kehl

Koordynacja techniczna ze strony Akademii Sztuk Pięknych: Krzysztof Zygalski

Koordynacja ze strony Fundacji Animacji Kultury: Magda Bartkiewicz

Szczególne podziękowania dla Profesora Mariana Oslislo, Kanclerz Iwony Herszlikowicz oraz Pani Marty Opitek-Kijowskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz właścicieli Baru Lomot z Siemianowic Śląskich.

Za pomoc w realizacji zdjęć dziękujemy Pani Iwonie Postułce i Pani Ewie Kosterze ze stadniny koni w Katowicach Zarzeczu, dyrekcji i pracownikom Teatru Zagłebia w Sosnowcu Browaru Obywatelskiego w Tychach.

Wystąpili: Erwin Sówka, Jan Nowak, Józef Kłyk, Krzysztof Pankowski, Maciej Stobierski, Elżbieta Piekorz, Maria Śliwa, Adam Śliwa, Magda Bartkiewicz, Adrianna Witkowska, Paweł Hage, Łukasz Pyrcz, Zofia Sobesto, Agnieszka Rak, Dagmara Kasperczyk, Małgorzata Handermander, Oliwia Baszczeńska, Wiktoria Buras, Anita Bała, Magdalena Kozłowska, Marcin Bańgo, Kazimierz Smólski, Zbigniew Kopański, Wacław Pencherkiewicz, Piotr Wieczorek oraz klacz Bellami.

Współpraca: Consuela Wieczorek, Michał Krawczyński, Katarzyna Pyczek-Pawlik, Ewa Baszczeńska, Iwona Postułka, Ewa Kostera,  Monika Szarajew, Maciej Wojtacha, Artur Nyk,, Irmgarda Sówka, Aleksandra Pietrala, Teresa Sośniok, Maria Kopańska, Ula Kasperczyk, Monika Kłak, Mariola Kwasińska, Piotr Cieślak, Zbyszek Rak, Paulina Binkiewicz.

Producenci
Muzeum Śląskie w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Fundacja Animacji Kultury.
"PANTEON" - niezwykły mapping na fasadzie budynku podczas Nocy Muzeów 2

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo