Performatywny Magazyn. Nabór do programu rezydencyjnego

Muzeum Śląskie ogłasza nabór na rezydencje artystyczne w ramach projektu „Performatywny Magazyn. Przemysłowa panorama Śląska”.

„Performatywny Magazyn” to program rezydencji artystycznych, którego celem jest stworzenie w Muzeum Śląskim autonomicznej strefy przeznaczonej dla artystów sztuk wizualnych i performatywnych z Polski i zagranicy, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Przyszłoroczna odsłona programu ma umożliwić młodym artystom zdobywanie nowych doświadczeń poprzez realizację projektów twórczo reinterpretujących temat przemysłowej panoramy Śląska.

Zakres tematyczny proponowanych działań powinien odnosić się do industrialnych przestrzeni Śląska odczytywanego w kontekście krainy historycznej (obejmującej teren Polski, Niemiec i Czech), ze szczególnym uwzględnieniem zmian związanych z rozwojem przemysłu w XIX wieku oraz współczesnego postrzegania dziedzictwa poprzemysłowego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo