Perspektywa wieku dojrzewania – film o wystawie

W Muzeum Śląskim w Katowicach trwa wyjątkowa wystawa ukazująca twórczość trojga artystów. Wystawa „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda” prezentuje twórczość przedstawicieli pokolenia „zarażonych wojną”: malarza Andrzeja Wróblewskiego (1927–1957), rzeźbiarki Aliny Szapocznikow (1926–1973) i reżysera Andrzeja Wajdy (1926–2016).

Artystów łączy nie tylko zbliżona data urodzenia i wczesna utrata ojca, ale też podobieństwo doświadczeń związanych z miejscem i czasem dojrzewania: okresem II wojny światowej w okupowanej Polsce. To, czego byli uczestnikami i świadkami, naznaczyło w sposób bardzo szczególny zarówno ich życie, jak i twórczość.

Publikujemy film opisujący wystawę, jednocześnie zachęcając każdego do jej odwiedzenia i doświadczenia. Wystawa trwa w dniach 23.06-30.09.2018 w Muzeum Śląskim przy ul. T. Dobrowolskiego 1, poziom -4. Kuratorka wystawy: Anda Rottenberg.

Więcej o wystawie TUTAJ

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo