Pokój zagadek „Skrytka powstańców” zaprasza do zabawy

W Muzeum Śląskim stanął… pokój zagadek! „Skrytka powstańców” jest częścią wystawy Niezapomniane. Kobiety w powstaniach i plebiscycie na Górnym Śląsku w Muzeum Śląskim. Zobacz śląskie mieszkanie z czasów powstania. Znajdź skrzętnie schowaną skrytkę. Czasu masz niewiele. Niemcy już wpadli na Twój trop. Zbierz znajomych i weźcie udział w porywającej przygodzie, jaką jest jedyny na Śląsku muzealny pokój zagadek!

Na czym polega zabawa? Uczestnicy mają rozwiązać szereg zadań dotyczących wszystkich trzech powstań śląskich (pomóc w tym może uważna lektura treści prezentowanych na wystawie). By osiągnąć sukces i odnaleźć powstańczą skrytkę, muszą wykazać się także ścisłą współpracą. Rozrywka jest dostępna od 3 maja 2019 do 5 stycznia 2020.

Z pokoju jednocześnie korzystać może od dwóch do sześciu osób (a w przypadku grup szkolnych do dziesięciu osób). Czas na rozwiązywanie zagadek jest ograniczony i wynosi 45 min. Propozycja Muzeum Śląskiego wkomponowana w przestrzeń wystawy będzie idealną propozycją dla wszystkich entuzjastów tego typu rozrywki, lecz stanowi doskonałą alternatywę także dla osób, które nigdy nie były w pokoju zagadek. Pokój przypomina podobne tego typu formy rozrywki działające na rynku. Stworzony został przez profesjonalną firmę zajmującą się ich kreowaniem i konstruowaniem. Jego rozrywkowy charakter dodatkowo wzbogacony jest elementami edukacyjnymi nawiązującymi do historii powstań śląskich, zaś wnętrze wypełnione jest autentycznym starym umeblowaniem i przedmiotami o historycznej wartości. Unikatowości pokojowi dodaje fakt, iż w przestrzeni będzie on funkcjonował tylko przez 8 miesięcy.

Aby wziąć udział w grze, należy zarezerwować termin i godzinę poprzez system biletowy Muzeum Śląskiego – KUP BILET . Pokój dostępny jest dla osób indywidualnych od wtorku do piątku – od godziny 15:30 oraz w soboty i niedziele cały dzień, tj. od godziny 10:00 do 18:00. Koszt udziału to 99 zł za drużynę (niezależnie od ilości osób w drużynie / minimum 2, maksimum 6 osób). We wtorek – wstęp wolny (konieczność wcześniejszej rezerwacji w systemie biletowym). Wszyscy biorący udział w zabawie mogą także bezpłatnie zwiedzić wystawę, w przestrzeni której znajduje się pokój.

Istnieje możliwość udziału w grze dla grup szkolnych w godz. 10:00-15:00 – szczegółowe informacje o zapisach TUTAJ.

REGULAMIN korzystania z pokoju zagadek.

Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 1 Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 2

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 3