Muzeum Śląskie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 4 lutego 2021 roku.

W trosce o Państwa zdrowie zasady zwiedzania zostały przystosowane do nadal obowiązujących wymogów sanitarnych. Co jest ważne?

• Ze względów bezpieczeństwa zostanie wprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające będą zobowiązane do noszenia maseczek oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych zapewnione zostaną dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Multimedia i ekrany dotykowe zostały wyłączone.
  • Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego dostępne będą w cenie biletów ulgowych. Zachęcamy do zakupu biletów online oraz płatności bezgotówkowych.
  • Oddajemy do dyspozycji parking naziemny liczący 120 miejsc postojowych. Parking podziemny będzie udostępniany osobom upoważnionym do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.

Czasowo nieczynne pozostają: przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego oraz strefa dla dzieci znajdująca się na poziomie -4 przestrzeni ekspozycyjnych Muzeum.

Muzeum Śląskie jest otwarte dla zwiedzających od środy do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz we wtorki, soboty i niedziele w godzinach 10.00–18.00.

Proszę zapoznać się z regulaminem zwiedzania.