Prezent z Muzeum Śląskim to „Strzał w dziesiątkę!”

Z okazji zbliżających się świąt Muzeum Śląskie w Katowicach przygotowało wyjątkową ofertę książek oraz gadżetów. Od 20 listopada do końca 2020 roku wybrane pozycje można kupić w zestawach z atrakcyjnymi rabatami.

Akcja „Strzał w dziesiątkę!” to jedyna okazja, żeby zakupić zestaw dwóch tomów publikacji „Górny Śląsk z powietrza. Przed stu laty” (t. 1) i „Górny Śląsk z powietrza. Dzisiaj” (t. 2), będących swoistą podróżą w czasie w tak atrakcyjnej cenie. Wydawnictwa są częścią projektu współtworzonego przez trzy państwa: Polskę, Niemcy oraz Czechy, ukazują historię i kulturę Górnego Śląska, jego specyfikę i charakterystyczny obraz z nieco odmiennej perspektywy: lotu ptaka.

Zestaw "Dla miłośnika historii" 1Wspaniałym dopełnieniem opowieści o naszym regionie jest zestaw „Dla miłośnika historii” zawierający publikację „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”, która przybliża sytuację matek i żon powstańców, obraz życia codziennego w okresie powstań (z kobietami w roli głównej), a także losy weteranek powstańczych po 1922 roku, to jest w okresie międzywojennym, w czasie okupacji hitlerowskiej i po II wojnie światowej, a także książkę „Szałfynster. Od kopalni Ferdynand do Muzeum Śląskiego”, dzięki której wspólnie możemy prześledzić niezwykłą historię miejsca, które dawniej żywiło rodziny czterech tysięcy górników, a dziś każdemu, kto je odwiedza, dostarcza uczty duchowej.

Wędrówka przez historię zaprowadzi nas do publikacji tworzących zestaw „Architektura nowoczesności”, w którym znajdziemy publikację „Modernizmy”, przybliżającą wiele cennych i wciąż niewystarczająco opisanych obiektów zaprojektowanych przez znakomitych architektów, m.in. Adolfa Szyszko-Bohusza czy Tadeusza Michejdę, które dziś tworzą charakterystyczny pejzaż architektoniczny regionu, a także książkę autorstwa Irmy Koziny „Ikony architektury w województwie śląskim w XX i XXI w.”, podejmującą wątek wyjątkowych dla przestrzeni Śląska obiektów, które zdaniem Autorki zasługują na miano ikon architektury regionu.

Zestaw "Dla dzieci" 3Muzeum Śląskie nie zapomina oczywiście o najmłodszych czytelnikach, dla których przygotowano zestaw „Dla dzieci” zawierający trzecią część przygód ciekawskiego duszka, który tym razem zawędrował za kulisy teatru, a jego przewodnikiem jest pani muza, a także zeszyt z reprodukcjami obrazów ze zbiorów Muzeum Śląskiego do samodzielnego pokolorowania oraz karty do gry w Czarnego Piotrusia/Memory, które są okazją do poznania Galerii sztuki polskiej Muzeum Śląskiego.

To nie wszystkie propozycje, bo przygotowano też publikacje dla fanów twórczości artystów nieprofesjonalnych czy podejmujące temat „sztuki kobiecej” na Śląsku lub prezentujące przedmioty z kolekcji Muzeum nawiązujące do różnych aspektów męskiego świata. Zestawy prezentowe, a także inne książki i gadżety można kupić online w e-sklepie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

→ przejdź do sklepu