Programowanie lalki / interaktywne oprowadzanie dla seniorów

Oprowadzanie interaktywne skierowane do seniorów przybliży historię i twórczość najwybitniejszego scenografa w powojennej Polsce. Jego prace były nie tylko niezwykle atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim stanowiły pogłębione studium rzeczywistości, wyłaniające się za pośrednictwem ciekawych metafor.

Artysta umiejętnie czerpał inspiracje ze świata dziecięcej wyobraźni i nie bez wpływu na projektowane przez niego lalki pozostawała świadomość stosunku dziecka do zabawki. Wystawa „Programowanie lalki. Ali Bunsch z kolekcji Centrum Scenografii Polskiej” postara się przybliża najważniejsze prace scenografa.

prowadzenie: Jolanta Niedoba

• 22.10.2020 / czwartek / 11.00

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: j.niedoba@muzeumslaskie.pl, tel. 690 455 949 wstęp 1 zł