Publiczna prezentacja „Studium ochrony krajobrazowej obiektów Muzeum Śląskiego w Katowicach”

13.06.2018, godz. 18.00 // Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1 // Audytorium

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, podczas którego będziemy rozmawiać o możliwościach podjęcia wspólnych działań na rzecz wypracowania spójnej, zrównoważonej koncepcji rozwoju architektonicznego obszaru sąsiadującego ze Strefą Kultury. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie także „Studium ochrony krajobrazowej obiektów Muzeum Śląskiego w Katowicach”, które zawiera analizę struktury wysokości zabudowy i topografii terenu w szerokim kontekście przestrzennym miasta, przygotowane przez zespół badawczy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod kierownictwem dr inż. arch. Klary Czyńskiej.

Do wyrażenia opinii zaprosiliśmy przedstawicieli miasta Katowice (czekamy na potwierdzenie udziału), a także między innymi Filipa Springera, reportażystę szczególnie zainteresowanego architekturą i urbanistyką. Spotkanie poprowadzi redaktor Grzegorz Żądło.

Prezentacja odbędzie się 13 czerwca o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w sali audytoryjnej.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału w spotkaniu drogą mailową na adres: rsvp@muzeumslaskie.pl do dnia 8 czerwca 2018 r.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo