Już po raz kolejny Muzeum Śląskie uruchamia Muzealny Uniwersytet Seniora. W tym semestrze proponujemy dwa cykle: Teatr Konesera oraz Kurs Technik Artystycznych.

Muzealny Uniwersytet Seniora to spotkania przeznaczone dla seniorów i dorosłych. W semestrze zimowym 2020/2021 proponujemy dwa cykle: Teatr Konesera i Kurs Technik Artystycznych. Nowością jest Kurs Technik Artystycznych, podczas którego przybliżone zostaną różne techniki malarskie, graficzne i rękodzielnicze. Kontynuujemy również dotychczasowy cykl: Teatr Konesera

TEATR KONESERA

Wstęp wolny / obowiązują zapisy: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl

Cykl Teatr Konesera to podróż do świata teatru wielkich kreacji, debiutów wybitnych aktorów, reżyserów i scenografów oraz najznakomitszych adaptacji scenicznych. W roku akademickim 2020/2021 tematem przewodnim spotkań jest zbrodnia spod znaku „Kobry”. Przypomnimy nie tylko najpopularniejsze spektakle sensacyjnych czwartków, pochylimy się również nad istotą kryminału jako gatunku dramaturgicznego, technikach wywołujących w widzu silne emocje oraz charakterystycznych postaci i motywów.

Terminy:

• 13.10.2020 / godz.11.00 / audytorium / „Amerykańska guma do żucia Pinky”, Jerzy Janicki
  • 03.11.2020 / godz. 11.00 / audytorium / „Pomyłka, proszę się wyłączyć!”, Lucille Fletcher
  • 15.12.2020 / godz.11.00 / audytorium / „Śmierć w najszczęśliwszym dniu.”, Jerry McKnee
  • 12.01.2021 / godz.11.00 / audytorium / „Układanka.”, Derek Hoddinott

KURS TECHNIK ARTYSTYCZNYCH

Wstęp 27 zł za całość kursu jedną techniką / obowiązują zapisy: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl

Podczas comiesięcznych warsztatów przybliżymy uczestnikom różne formy technik malarskich, graficznych i rękodzielniczych. Każdy miesiąc poświęcony będzie innemu zagadnieniu. Korzystając z bogatych zbiorów muzealnych, spotkania będą rozpoczynać się w przestrzeni wystaw aby zobaczyć jak uznani artyści posługiwali się daną techniką. W drugiej, warsztatowej części uczestnicy będą wykonywać własne prace.

Terminy:

• 14.10, 18.10, 21.10. / godz. 11.00 / poziom -3, sala C / „Malarstwo na desce”
  • 4.11, 18.11, 28.11. / godz. 11.00 / poziom -3, sala C / „Akwarela”
  • 2.12, 9.12. / godz. 11.00 / poziom -3, sala C / „Szopka z materiałów naturalnych”

Szczegóły – tel. 32 21 30 861

mail: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl