Ryszard Czernow. Dygesje – wystawa przedłużona do 23 lipca

• Data wydarzenia : 24.07.2010

Wystawa fotografii. Ryszard Czernow. „Dygresje”

[15 maja – 18 lipca]

Wystawa jest kolejnym  pokazem  w ramach muzealnego cyklu wystawienniczego zatytułowanego  „Śląscy mistrzowie fotografii”.Na ekspozycję  składa się 47 fotografii autorskich powstałych  w latach 80. XX w.
Fotografie te  są refleksją autora na temat współczesnego postrzegania  świata doznań i wartości, które otaczały go w latach 80, kiedy konstruowała się jego dojrzałości życiowa i osobowość twórcza. Są one po części – wspólne dla całej generacji wówczas dorastającego pokolenia.

Ryszard Czernow. DygresjeRyszard Czernow. DygresjeRyszard Czernow. Dygresje

Impreza towarzysząca:
14 maja / godz. 19.30 / Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, ul Sokolska 66
> pokaz filmu „Autobus” w reżyserii Ryszarda Czernowa
> pokaz etiud filmowych i teledysków
> wystawa plakatów filmowych

15.05.2010 o godzinie 22.30 w ramach „Nocy muzealnej” odbędzie się spotkanie z autorem  na  wystawie jego prac w czasie którego  postawimy pytanie ” Fotografia subiektywna czyli jaka?”.

Kurator wystawy:

Danuta Kowalik- Dura