Zapraszamy na sierpniowe spotkanie informacyjne dla kandydatów na wolontariuszy oraz szkolenie z pomocy osobom z niepełnosprawnościami

Co robisz kiedy widzisz niepełnosprawną osobę na ulicy? Czy masz odwagę aby do niej podejść i zaproponować pomoc? Czy może tak naprawdę nie jesteś pewien czy ona potrzebuje pomocy, a jeśli tak, to co właściwie miałbyś zrobić? A co jeżeli ten pan lub pani obrażą się lub sprawimy im przykrość, oferując pomoc?

Jeżeli chciałbyś poznać odpowiedzi na te pytania i pogłębić swoją wiedzę, to jesteś na dobrej drodze. Muzeum Śląskie poszukuje wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w pomoc osobom z niepełnosprawnościami w dostępie do kultury i sztuki. Waszym zadaniem będzie wsparcie osób niepełnosprawnych w poruszaniu się po terenie Muzeum oraz pomoc w dostaniu się z własnego domu do Muzeum przed konkretnymi wydarzeniami.

• Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne dla kandydatów na wolontariuszy, które odbędzie się 26.08.2019 o godz. 17:00 w salce C (Muzeum Śląskie, budynek administracyjny, poziom -3). Spotkanie potrwa ok. 1,5 godz.
  • Ponadto zapraszamy do udziału w szkoleniu z obsługi gości z niepełnosprawnościami, które odbędzie się 28.08.2019 w godz. 17:00 – 20:00 w Muzeum Śląskim w sali A (Muzeum Śląskie, budynek administracyjny, poziom-3). Ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Prosimy o mailowe potwierdzenie swojej obecności na obu spotkaniach i wysłanie formularza rekrutacyjnego (do ściągnięcia TUTAJ) na adres wolontariat@muzeumslaskie.pl do dnia 25.08.2019. W treści wiadomości prosimy o odpowiedź na pytanie „Dlaczego chcesz uczestniczyć w szkoleniu?”.

Osoby niepełnoletnie (od 16 roku życia) przynoszą na pierwsze spotkanie wypełnioną zgodę rodzica/opiekuna (do ściągnięcia TUTAJ).