Śląski Festiwal Nauki Katowice. Zniżki do Muzeum Śląskiego

Kolejna, czwarta już, odsłona śląskiego święta nauki odbędzie się od 25 do 27 stycznia 2020 roku. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Śląskie. Na uczestników wydarzenia czeka zniżka w Muzeum Śląskim!

Za okazaniem dowodu rejestracji na festiwal goście otrzymują w Muzeum zniżkę w postaci biletu w cenie 12 zł (cena biletu ulgowego grupowego dla indywidualnych uczestników) oraz biletu w cenie 1 zł (dla szkół i grup zorganizowanych oraz dla ambasadorów wydarzenia). Promocja obowiązuje w dniach 25.01 – 2.02.2020.

Śląski Festiwal Nauki Katowice to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 153 stanowiska pokazowe, 116 wykładów i 142 warsztaty, ponad 79 różnorodnych wydarzeń na 3 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 1400 wystawców i ponad 250 prelegentów i wykładowców.

4. festiwal wystartuje oficjalnie w sobotę 25 stycznia uroczystą galą podczas której zaprezentowany zostanie spektakl „Radiance: The Passion of Marie Curie” w reżyserii Alana Aldy, opowiadający o naukowej pasji genialnej polskiej zdobywczyni dwóch Nagród Nobla. Główne atrakcje i aktywności Festiwalu to: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki). debiutująca w ramach ŚFN strefa elektromobilności, strefa sportu, strefa dziecka (w tym roku będzie jej towarzyszyć strefa aktywności, której uczestnicy będą mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków zw. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała), czy strefa e-sportu. 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (i nie tylko), odbywających się w obszarach wiedzy w sali wielofunkcyjnej, na scenie głównej, w salach audytoryjnych i wykładowych MCK Katowice.

Wstęp na teren festiwalu jest darmowy. Udział w niektórych aktywnościach festiwalowych wymaga jednak wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na stronie https://www.slaskifestiwalnauki.pl/.