Specjalne godziny zwiedzania dla szkół // informacje dla nauczycieli

Aby umożliwić szkołom korzystanie z lekcji muzealnych w bezpiecznych warunkach, od 1 września 2020 roku muzeum uruchamia specjalne godziny zwiedzania dla szkół od 10.00 do 12.00.

Program zajęć został zmodyfikowany i dostosowany do wymogów sanitarnych. Odzież wierzchnią i plecaki uczniowie będą zostawiać w wyznaczonych, dezynfekowanych po każdej grupie salach. Wszelkie materiały dydaktyczne będą każdorazowo dezynfekowane po użyciu. W wyznaczonych godzinach będą przyjmowane jedynie grupy wcześniej zgłoszone telefonicznie (tel. 32 213 08 36, kom. 690 455 949), mailowo (lekcjemuzealne@muzeumslaskie.pl) lub poprzez formularz kontaktowy. Aby uniknąć kontaktów z innymi grupami uczestnicy lekcji będą poruszać się po muzeum wyłącznie w asyście edukatora.

Ze względów sanitarnych wystawa „Na tropie Tomka” pozostaje nieczynna.

Lekcje muzealne, informacje szczegółowe:

1. Liczba osób w grupie powinna być zgodna z liczbą przewidzianą dla oddziałów klasowych ustanowioną przez dyrektora danej szkoły, zgodnie z obowiązkiem nałożonym przez wytyczne sanitarne dla celów uruchomienia nauki stacjonarnej w szkołach. Zgodnie z regulaminem Muzeum Śląskiego grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób.

Nie ma możliwości łączenia klas.

1. Grupy umówione na lekcje wchodzą przez budynek administracyjny, gdzie przy recepcji spotykają się z edukatorem. Możliwość wejścia od godziny 9.45.

Prosimy o nieprzychodzenie przed czasem ze względu na konieczność izolowania od siebie grup oczekujących na zajęcia.

1. Zajęcia podlegają wcześniejszym rezerwacjom i odbywają się tylko w galeriach. Grupy nieumówione nie będą w tych godzinach przyjmowane.
  2. Lekcja trwa 45 min (godzinę lekcyjną).
  3. Obowiązkowe są maseczki dla wszystkich uczestników lekcji.
  4. Obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni po wejściu do muzeum.

„Rajza szkolna”, informacje szczegółowe:

Grupa może liczyć do 10 osób z opiekunem. Czas zwiedzania 60 min.

2. Obowiązkowe są maseczki dla wszystkich uczestników lekcji.
  3. Obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni po wejściu do muzeum.