Spotkanie w sprawie inwestycji budowlanych obok Strefy Kultury

Spotkanie w sprawie inwestycji budowlanych obok Strefy Kultury // 18.04.2018, godz. 17.30 // Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, poziom -3, sala B

Szanowni Państwo,

inwestycje budowlane planowane w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Śląskiego będą miały wpływ nie tylko na Strefę Kultury, ale przede wszystkim na całe centrum Katowic. Zapraszamy mieszkańców dzielnic sąsiadujących z Bogucicami, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich, którym sprawa zrównoważonego rozwoju miasta nie jest obojętna do dyskusji i włączenia się w działania na rzecz wspólnej przestrzeni.

Nie negując faktu, iż dalsze inwestycje w okolicach Strefy Kultury są potrzebne i nieuniknione, zwracamy uwagę, że powinny być one planowane i przeprowadzane w sposób zrównoważony oraz w duchu poszanowania krajobrazu, który w tym miejscu ma szczególne znaczenie. Wyrażamy sprzeciw wobec działań mogących osłabić przykłady postindustrialnego krajobrazu i chcemy bronić jego integralności w przestrzeni Strefy Kultury.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie wpływ planowanych inwestycji na przestrzeń i krajobraz. Porozmawiamy także o możliwościach podjęcia wspólnych działań na rzecz wypracowania spójnej, zrównoważonej koncepcji rozwoju architektonicznego Bogucic.

Spotkanie z Alicją Knast, Dyrektor Muzeum Śląskiego, która zaprezentuje różne aspekty planowanych inwestycji, odbędzie się w środę 18 kwietnia o godz. 17:30 w Sali Edukacyjnej B (poziom -3) w Muzeum Śląskim w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1.

Prosimy o potwierdzenie obecności do wtorku 17 kwietnia do godz. 12:00 pod adresem b.bajus@muzeumslaskie.pl lub pod numerem telefonu 32 213 08 82.

Petycję w sprawie niedopuszczenia do uruchomienia dużych inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Śląskiego i Strefy Kultury w Katowicach można podpisać TUTAJ.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo