Spotkanie ze sztuką // zabawa dla najmłodszych gości i ich opiekunów

Czy zwiedzanie galerii sztuki może być wyprawą połączoną z logicznymi zagadkami? Zapraszamy najmłodszych gości wraz z  opiekunami do zabawy edukacyjnej – „Spotkanie ze sztuką”.

Przygotowaliśmy mapę pełną zagadek nawiązujących w ciekawy sposób do dzieł prezentowanych na wystawach malarstwa polskiego i plastyki nieprofesjonalnej. Połączenie zabawy z elementami łamigłówek mimowolnie mobilizuje dzieci do spojrzenia na sztukę z innej perspektywy.  Specjalnie wytyczona trasa zwiedzania z zadaniami i kreatywnymi wyzwaniami wyzwalają pozytywne emocje i poszerzają wyobraźnie młodego odbiorcy.

Aby wziąć udział w zabawie, należy pobrać w kasie Muzeum Śląskiego bezpłatną ulotkę. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie i w niecodzienny sposób spędzić czas pośród dzieł sztuki.