The return of the fresh / warsztaty graffiti podczas FEST Festival

Muzeum Śląskie w ramach współpracy z FEST Festivalem zaprasza na „twórczy chillout” pod okiem grupy szwedzkich artystów street art-owych działających pod nazwą Ruskig Ångest, którzy w 1991 roku wykonali pierwszy w historii Katowic mural. Ekipa z Malmö przeprowadzi dla festiwalowiczów spontaniczne warsztaty graffiti skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbędą się w przestrzeni festiwalowej FEST Kultura.

Artyści skupią się na spontaniczności gestu i znaku, traktując graffiti, jego formę i barwy jako punkt wyjściowy. Tego dnia najważniejsza będzie intuicja i własny styl każdego z uczestników. Dzieci poniżej 12 roku życia mogą wziąć udział w warsztatach jedynie pod opieką rodziców. Zachęcamy do zabrania roboczych ubrań, które mogą ulec zniszczeniu.

Do końca września w Muzeum Śląskim można obejrzeć wystawę opisującą rozwój kultury hip-hopu na Górnym Śląsku w ostatniej dekadzie XX w. pt. Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003.

Muzeum Śląskie zaprasza wszystkich uczestników FEST Festiwalu do muzealnych odwiedzin. Przez cały weekend na festiwalowiczów czekają specjalne bilety do muzeum w cenie 1 zł (za okazaniem opaski).

The return of the fresh  / warsztaty graffiti dla uczestników FEST Festivalu

23 sierpnia 2019 / piątek / godz. 15:00-18:00

Miejsce: FEST Festival – strefa „FEST Kultura”