Tegoroczna trasa kolejnego, 75. Tour de Pologne UCI World Tour ponownie będzie miała swój etap w Katowicach. Uczestnicy wyścigu przejadą ulicami miasta w niedzielę 5 sierpnia 2018 roku, w związku z tym wystąpią zmiany w organizacji ruchu w dniach 4-5 sierpnia.

Wszystkich pragnących odwiedzić w tych dniach Muzeum Śląskie informujemy, że 4 i 5 sierpnia niemożliwe będzie zajęcie miejsc parkingowych/postojowych przy ul. Dobrowolskiego i ul. Góreckiego. Parking Muzeum będzie czynny (z wyjątkiem godzin wymienionych poniżej).

W dniu wyścigu (5 sierpnia) ulice T. Dobrowolskiego, H. Góreckiego oraz Olimpijska zostaną zamknięte od godziny 16.00 i stopniowo otwierane po godzinie 19.00. W tym czasie zarówno wjazd i wyjazd z parkingów (także muzealnego) od strony wymienionych ulic będzie niemożliwy. Gości, którzy wybierają się do Muzeum komunikacją zbiorową informujemy, iż na czas wyścigu trasy i godziny przejazdu niektórych autobusów także ulegną zmianie.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę Katowic TUTAJ oraz witrynę Tour de Pologne TUTAJ. Dodatkowo w czasie wyścigu zostanie uruchomiona specjalna infolinia pod numerem: 32 778 89 60.

Tour de Pologne 2018 w Katowicach 1

Meta odcinka Tarnowskie Góry-Katowice – mapa:

Tour de Pologne 2018 w Katowicach 2

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo