Na tropie Tomka, czyli edukacyjna przygoda dla rodzin inspirowana powieściami Alfreda Szklarskiego

• Kurator wystawy: Adam Pisarek
  • Typ wystawy: stala
  • Dla kogo: Dzieci
  • Data wydarzenia : 20.05.2017

Gdzie rośnie pieprz? Kto żyje w tipi? Czy sny mogą być prawdziwe? Odpowiedzi możemy odnaleźć w Muzeum Śląskim, a dokładniej w zabytkowym budynku stolarni, skąd trafimy do świata niezwykle poczytnych powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego. „Na tropie Tomka” to nowoczesna przestrzeń edukacyjna dla rodzin z dziećmi, w której odnajdą swoje miejsce zarówno dziadkowie, rodzice jak i najmłodsi członkowie rodziny.

Inspirując się postacią Tomka Wilmowskiego, młodego bohatera powieści Alfreda Szklarskiego, zaprojektowano miejsce, którego celem jest łączenie pokoleń i wspólne odkrywanie świata za pomocą zmysłów i twórczych wyzwań. Gościom, którzy staną przed koniecznością rozwiązania zagadki, gdzie zniknął Tomek, nie pozostaje nic innego, jak spakować plecak i wyruszyć całą rodziną na wyprawę poszukiwawczą tropem Tomka, odwiedzając miejsca, które opisał Alfred Szklarski.

„Na uczestników czeka wiele twórczych wyzwań. Dzieci będą mogły poznać bogate tradycje odległych kultur, jednocześnie dobrze się bawiąc, a wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym otoczeniu pobudzającym zmysły, wspomagającym naturalną pomysłowość i zachęcającym do współpracy” – opowiada dr Adam Pisarek, kurator wystawy. Na otwarcie wystawy zapraszamy w Noc Muzeów, która w naszym Muzeum stanie się Nocą Odkrywców.

Do wspólnej podróży zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami. Aby rozpocząć podróż, należy kupić bilet (rodzinny, indywidualny lub dla osób z Kartą Dużej Rodziny) na konkretną godzinę. Wystawę można zwiedzać indywidualnie w weekendy, święta, wakacje i ferie, a także w czasie roku szkolnego od wtorku do piątku od godziny 16.00. Z kolei grupy zorganizowane zapraszamy do zwiedzania połączonego z zajęciami edukacyjnym w czasie roku szkolnego w godzinach 10.00–15.00. Szczegółowy cennik oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Muzeum Śląskiego. Bilety można kupić w systemie online lub w kasach Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo