Na tropie Tomka // Nowe zasady zakupu biletów

„Na tropie Tomka” to nowoczesna przestrzeń edukacyjna dla rodzin z dziećmi, w której odnajdą swoje miejsce zarówno najstarsi, jak i najmłodsi ich członkowie.

Gdzie rośnie pieprz? Kto żyje w tipi? Czy sny mogą być prawdziwe? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w Muzeum Śląskim, a dokładniej w zabytkowym budynku stolarni, skąd trafimy do świata niezwykle poczytnych powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego.

Do wspólnej podróży zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 14 lat wraz z opiekunami. Aby rozpocząć podróż, należy nabyć bilety na konkretną godzinę. Można to zrobić na dwa sposoby:

• kupić bilet w kasie muzeum w cenie 14 zł/normalny, 9 zł/ulgowy lub 37 zł/rodzinny,
  • albo za pośrednictwem strony internetowej bilety.muzeumslaskie.pl wykupić wejściówkę na wybraną godzinę w cenie 14 zł równorzędną z biletem wstępu dla osoby dorosłej, a następnie w dniu wydarzenia kupić w kasie muzeum bilety dla pozostałych członków grupy zgodnie z cennikiem.
  • W każdy wtorek, który jest w Muzeum Śląskim dniem bezpłatnym, korzystanie z przestrzeni edukacyjnej odbywa się nieodpłatnie – zgodnie z aktualną dostępnością wolnych miejsc, po wcześniejszym zarezerwowaniu godziny wejścia pod nr. tel.: 32 213 08 70 i odebraniu bezpłatnych biletów wstępu co najmniej pół godziny przed wybranym terminem w kasie muzeum. Po tym czasie bilety zostaną udostępnione innym zwiedzającym

Co jest ważne?

• Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z sytuacją pandemiczną z przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka” mogą korzystać jedynie grupy zorganizowane (w tym grupy rodzinne) liczące nie mniej niż 2 osoby i nie więcej niż 15.
  • Podczas jednego wejścia w sali może przebywać tylko jedna grupa zorganizowana.
  • Po wyjściu każdej grupy przestrzeń podlega czyszczeniu i dezynfekcji przez służby sanitarne muzeum.
  • W przestrzeni edukacyjnej odbywają się również zajęcia edukacyjne, które są płatne zgodnie z obowiązującym w Muzeum Śląskim cennikiem. Rezerwacji można dokonać mailowo pod adresem warsztaty@muzeumslaskie.pl albo telefonicznie – 32 779 93 16, 32 213 08 60, 32 213 08 36 lub 32 779 93 19
  • W każdy wtorek, który jest w Muzeum Śląskim dniem bezpłatnym, korzystanie z przestrzeni edukacyjnej odbywa się nieodpłatnie – zgodnie z aktualną dostępnością wolnych miejsc, po wcześniejszym zarezerwowaniu i odebraniu biletów TYLKO w kasie muzeum.
  • Dzieci poniżej 14. roku życia mogą przebywać w przestrzeni „Na tropie Tomka” wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
  • Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dzieci pozostające pod ich opieką oraz odpowiadają za ich zdrowie i bezpieczeństwo podczas przebywania w przestrzeni „Na tropie Tomka”.
  • Szczegółowy cennik oraz regulamin znajdują się w zakładce Bilety.