Uhonorowanie Przyjaciół Muzeum Śląskiego

• Data wydarzenia : 18.03.2010

Mieć pewnego przyjaciela w niepewnych czasach
Cyceron

Klub Galeria Przyjaciół Muzeum Śląskiego został powołany 3 marca 2010r. Zamysłem twórców klubu jest uhonorowanie przyjaciół, darczyńców i sponsorów Muzeum Śląskiego, która na przestrzeni danego roku kalendarzowego wsparła działania Muzeum Śląskiego finansowo, rzeczowo, merytorycznie lub medialnie.

Do klubu przyjmowane są przedsiębiorstwa, instytucje i osoby fizyczne w trzech kategoriach:
1.  MECENAS MUZEUM ŚLĄSKIEGO – tytuł przyznawany za wsparcie finansowe działań Muzeum Śląskiego
2.  MEDIA/PARTNER MEDIALNY – tytuł przyznawany za wsparcie medialne działań Muzeum Śląskiego
3.  PARTNER SPOŁECZNY – tytuł przyznawany za wsparcie rzeczowe/merytoryczne działań Muzeum Śląskiego

Członkostwo w klubie uprawnia do otrzymania pamiątkowej reprodukcji fotografii autorskiej ze zbiorów Muzeum Śląskiego oraz karty klubu uprawniającej do całorocznego, bezpłatnego wstępu na wystawy i udziału we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie, a także otrzymania 3 bezpłatnych publikacji książkowych oraz 20% zniżki przy zakupie pozostałych wydawnictw Muzeum Śląskiego.