Webinarium poświęcone tematowi Deaf Artu // 2.12.2021

2 grudnia o godzinie 12.00 zapraszamy na webinarium dotyczące tematu Deaf Artu – nurtu w sztuce, który ma swoje korzenie w twórczości Głuchych artystów w Stanach Zjednoczonych.

Deaf art. Jest nurtem sztuki krytycznej, porusza tematy dotyczące problematyki biowładzy, audyzmu, dyskryminacji osób Głuchych i wykluczenia. Naszym gościem będzie Nancy Rourke – prekursorka nurtu, jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich artystek. Wspólnie z kuratorami wystawy „Głusza” (Dagmara Stanosz, Michał Justycki, Agnieszka Kołodziejczak, Michał Burdziński) porozmawiamy o sztuce, tożsamości, komunikacji oraz kulturze Głuchych. Transmisja odbędzie się na Facebooku.

O godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Śląskiego na spotkanie na żywo z Nancy Rourke. Obowiązują zapisy: d.stanosz@muzeumslaskie.pl