Weekend z Muzeum Śląskim // przedsprzedaż biletów

Ruszyła przedsprzedaż biletów na Weekend z Muzeum Śląskim! Zachęcamy do zakupu biletów w cenie 1 zł na wystawy stałe i czasowe. Wszyscy, którzy kupią bilet do godz. 20.00 w piątek 14 maja, wychodząc z muzeum, otrzymają kupon rabatowy na zakup naszych wydawnictw o wartości -40%, ważny przez miesiąc.

Muzeum Śląskie zaprasza w dniach 15–16 maja br. w godzinach 10.00–20.00 do zwiedzenia wystaw stałych i czasowych. Na gości czeka udostępniona przed kilkoma dniami ekspozycja prezentująca dzieła, budzące często skrajne emocje, najsłynniejszego obok Nikifora polskiego malarza naiwnego – Teofila Ociepki. W budynku dawnej stolarni zobaczymy natomiast dzieła Antoniego Toborowicza, jednego z ciekawszych twórców sztuki tzw. pogranicza: smukłe anioły, subtelne nimfy, eterycznych faunów, zwierzęta pokazane w fascynujący, nieoczywisty sposób.

Nadchodzący weekend to też okazja do zwiedzenia nowo otwartej ekspozycji przybliżającej mało znaną dziedzinę sztuki ludowej, jaką jest drzeworyt – jedna z najstarszych technik graficznych. Goście Muzeum Śląskiego będą mogli zwiedzić również ekspozycję „Twarze Powstańców” prezentującą sylwetki wybranych powstańców śląskich oraz działaczy ukazanych w osobistym wymiarze, obejmującym także wątki rodzinne, działalność w dwudziestoleciu międzywojennym i bardzo często dalsze tragiczne losy po wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy także na wystawę „Hołd i podziw walczącym Górnoślązakom – echa III powstania śląskiego na terenie Polski”, dzięki której będzie można poznać inicjatywy propowstańcze, reakcje na powstanie mieszkańców poszczególnych części kraju oraz miejsca, w których się gromadzono, aby wyrażać poparcie dla biorących udział w tym patriotycznym wydarzeniu. Ponadto zapraszamy na bezpłatne wjazdy i podziwianie widoku z 40-metrowej wieży szybu „Warszawa II”.

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne wprowadzono limity osób znajdujących się w salach wystawowych. Aby ułatwić zwiedzanie w bezpieczny i komfortowy sposób, umożliwiono zakup biletów w przedsprzedaży, zarówno przez stronę internetową www.muzeumslaskie.pl, jak i w kasach muzeum. Bilety będą ważne w półtoragodzinnych przedziałach czasowych z wejściem 15 osób co 10 minut. Podczas samego weekendu czynna będzie kasa znajdująca się w Holu Centralnym, gdzie w przypadku braku zwiedzających będzie można kupić bilety na wolny termin.

→Kup bilet