Serdecznie zapraszamy na Weekend Seniora z kulturą! W dniach 2 – 3 października wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat będą mogły zwiedzić Muzeum Śląskie w Katowicach za 1 zł.

Weekend Seniora z kulturą 2021

Bilety umożliwiające zwiedzanie muzeum dostępne będą tylko w kasach. Muzeum w tych dniach będzie czynne w standardowych godzinach, tj.  czynne od 10.00 do 20.00.

Dodatkowo, w ramach akcji zachęcamy wszystkich seniorów do udziału w oprowadzaniu po wystawie „Warsztat artysty grafika. Odkrywanie różnorodności”, które odbędzie się 2 października o godzinie 11.00.

W czasie oprowadzania zostanie przybliżona technika powstawania grafik, ukazując sposoby projektowania, wykonywania matryc i powielania odbitek graficznych. Wystawa to odtworzony fragment pracowni artysty by jeszcze lepiej przybliżyć klimat pracowni artystycznych.

Szczegóły oprowadzania:

• 2 października, godz. 11.00
  • Miejsce: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, budynek Centrum Scenografii Polskiej
  • Cena biletu: 1 zł // KUP BILET