Wernisaż wystawy // Teresa Murak. Jestem

Zapraszamy do Muzeum Śląskiego w dniu 8 lutego na wernisaż wystawy Teresy Murak – Jestem.

Teresa Murak to artystka tworząca sztukę konceptualną. Od lat 70. XX wieku wyznacznikiem jej stylu jest tworzywo ulotne, np. rzeżucha, kiełkujące ziarna zboża, popiół czy podlegające destrukcji tkaniny. To przekłada się na charakter jej dzieł, które związane są z ziemią, naturą.

Teresa Murak w swoich dziełach prowadzi prosty dialog, otwiera się na widza, którego zaprasza do współudziału w tworzeniu swoich prac. Jestem to autorskie spojrzenie na Śląsk, jego tożsamość. Krzyż zbudowany z 14 stalowych elementów, pokryty węglem kamiennym, to połączenie sfery ducha, sacrum i tego, co stało się symbolem prosperity, ale i przekleństwem dezindustrializacji, skażenia środowiska.

Tytułowe Jestem podkreśla charakter dzieła – elementu procesu otwartego, do którego można powracać i kreować na nowo jako obraz myśli artysty i odbiorcy, który nadaje mu własne znaczenie.

Teresa Murak. Jestem

9.02–28.07.2019

Wernisaż: 8.02, godz. 18.00 / wstęp wolny

Wernisaż będzie tłumaczony na polski język migowy. Będą dostępni także asystenci-audiodeskryptorzy do oprowadzania po wystawie osób niewidomych.

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / Galeria jednego dzieła

Kurator: Andrzej Holeczko-Kiehl

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo