Weź udział w grze terenowej „Na tropie kopalni” // 15 i 16 maja

W ramach Weekendu w Muzeum Śląskim zachęcamy do wzięcia udziału w grze terenowej „Na tropie kopalni”, która odbędzie się w dniach 15 – 16 maja. Gra polega na odnalezieniu ukrytych na terenie parkowym Muzeum Śląskiego skrytek z zagadkami. Motywem przewodnim gry terenowej „Na tropie kopalni” jest  dziedzictwo przemysłowe miejsca, w którym obecnie znajduje się Muzeum Śląskie, czyli historia KWK Katowice oraz historia rewitalizacji tego terenu. Uczestnicy poznają zarówno historię poszczególnych budynków i miejsc, jak i ich współczesne funkcje kulturowe nadane przez Muzeum.

Jak wziąć udział?

• Zbierz drużynę od 2 – 5 osób. Co najmniej 1 osoba musi być pełnoletnia
  • Zarejestruj się za pośrednictwem e-maila: konkursy@muzeumslaskie.pl. W wiadomości podaj nazwę drużyny, dzień oraz godzinę (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00) na którą chcesz się zarejestrować. Na każdą pełną godzinę przyjmowana jest tylko jedna drużyna, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
  • 5 minut przed rozpoczęciem gry otrzymasz wskazówkę prowadzącą do pierwszej skrytki

Uwaga! Rejestracja drużyn trwa do 14 maja do godziny 12.00!

Na zwycięzców będą czekały nagrody, a na wszystkich uczestników – drobne upominki.

Do wygrania:

• I miejsce – zestaw:1. publikacja „Szałfynster. Od kopalni Ferdynand do Muzeum Śląskiego”,
    2. publikacja „Ikony architektury w województwie śląskim w XX i XXI wieku”,
    3. zestaw gadżetów Muzeum Śląskiego oraz dla każdego uczestnika drużyny pojedynczy voucher w cenie 1 zł na zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem na wybranej ścieżce zwiedzania (do wykorzystania do dnia 31.12.2021 r.).
  • II miejsce – zestaw:
    1. katalog wystawy „Przypadki komunikacyjne”,
    2. komiks „Nasze muzeum”,
    3. zestawy gadżetów Muzeum Śląskiego oraz dla każdego uczestnika drużyny pojedynczy voucher w cenie 1 zł na zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem na wybranej ścieżce zwiedzania (do wykorzystania do dnia 31.12.2021 r.).
  • III miejsce – zestaw:
    1. katalog wystawy „Chiharu Shiota. Counting Memories”,
    2. zestaw gadżetów Muzeum Śląskiego oraz dla każdego uczestnika drużyny pojedynczy voucher w cenie 1 zł na zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem na wybranej ścieżce zwiedzania (do wykorzystania do dnia 31.12.2021 r.)
  • Pozostali uczestnicy gry, którzy prześlą formularz konkursowy, otrzymają zestaw gadżetów Muzeum Śląskiego.

Do pobrania: