Wielkanocny prezent // obdaruj z kulturą

Z myślą o nadchodzących świętach Wielkiej Nocy Muzeum Śląskie w Katowicach przedstawia kilka podpowiedzi dla miłośników sztuki naszego regionu.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego z całym jego wachlarzem propozycji na atrakcyjny prezent dla pasjonata sztuki ludowej oraz tzw. naiwnej. Coś dla dużego i małego, coś kreatywnego i praktycznego.

Śląskie Prace Etnograficzne, Tom 4. Śląskie zwyczaje i obrzędy doroczne. Echa przeszłości czy żywa tradycja? 1Śląskie Prace Etnograficzne, Tom 4. Śląskie zwyczaje i obrzędy doroczne. Echa przeszłości czy żywa tradycja?

Czwarta już część Śląskich Prac Etnograficznych ma charakter monografii. Wątkiem, który zbiera wszystkie zawarte w niej rozdziały, są zwyczaje i obrzędy Górnego Śląska w jego historycznych granicach.

→ kup teraz

Z bliska i z oddali. Stroje ludowe na Śląsku 3Z bliska i z oddali. Stroje ludowe na Śląsku

Ostatnia monografia wybitnej etnograf, specjalistki w zakresie strojów, sztuki ludowej oraz muzealnictwa etnograficznego, która swoje życie poświęciła regionowi śląskiemu, popularyzując i badając jego kulturę, zwłaszcza stroje ludowe i ich zdobnictwo.

→ kup teraz

Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie 2Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie
Pierwsza monografia z cyklu poświęconemu twórczości śląskich artystów. Prezentowany tom ukazuje prace Erwina Sówki, jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców „Grupy Janowskiej”.

Nasze Muzeum  Wielkanocny prezent // obdarowuj z kulturą 1

Publikacja powstała w ramach obchodów 90-lecia Muzeum Śląskiego. Komiks, który zbiera w sobie wybrane historie opowiedziane nam przez mieszkańców naszego regionu.

→ kup teraz

Lale, misie, koniki... Zabawki w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach 2Lale, misie, koniki… Zabawki w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach

Katalog zbiorów zabawek Muzeum Śląskiego. Prezentowane na stronach albumu zabawki pochodzą z okresu: od pierwszej dekady do lat 60. i 70. XX wieku.

A także:

Koszulka do kolorowania farbami - wzór 4, przódKoszulka do kolorowania farbami

Polecamy najmłodszym doskonały sposób na stworzenie własnego dzieła, które będzie można zabrać wszędzie ze sobą bez konieczności oprawiania w ramę. Koszulka, którą można własnoręcznie pomalować w oparciu o reprodukcję oryginalnego dzieła to wspaniała zabawa dla całej rodziny i okazja, aby rozwijać własny zmysł artystyczny.

Mini puzzle/ układanka - wzór 4 1Mini puzzle/ układanka

Mini puzzle/ układanka to nasza propozycja dla młodych miłośników sztuki, dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na „łamigłówkach” a cenią sobie ich walory estetyczne, dla tych, którzy szukają prostego sposobu na regenerację po stresujących chwilach, a także dla wszystkich, którzy chętnie umilą sobie czas gdy zmuszeni są czekać: czy to w kolejce, na przystanku, w kawiarni, na ławce w parku… Polecamy absolutnie na wszystkie okazje.

→ kup teraz

Jan Rubczak, "Pejzaż w pełnym słońcu"Jan Rubczak, „Pejzaż w pełnym słońcu”

Wygodny, praktyczny plecak typu worek z regulowanymi ramiączkami. Wykonany z poliestru (gramatura 150 g/m), posiada odblaskową wszywkę oraz metkę z logo Muzeum.

→ kup teraz

Zaślepka do kamery internetowejZaślepka do kamery internetowej

Ruchoma zaślepka na przednią kamerę internetową.

→ kup teraz

Z powodu czasowego zamknięcia muzeum zamówienia wysyłamy do 5 dni roboczych. Przy wyborze sposobu dostawy rekomendujemy doręczenie do automatów pocztowych zlokalizowanych w aż 12 400 punktach na terenie kraju.