Na murach budynków w centrum Katowic pojawiły się wielkoformatowe wlepki autorstwa śląskiej artystki – Mony Tusz. To efekt współpracy Muzeum Śląskiego i KZGM w ramach Industriady 2018.

Prace autorki w nawiązaniu do tegorocznego hasła Industriady przedstawiają kobiecą postać industrii. Wlepki są uzupełnione ponad setką prac uczestników i uczestniczek warsztatów, jakie odbyły się w Muzeum Śląskim w trakcie tegorocznej Industriady. Kształty postaci zostały zaczerpnięte z rysunków technicznych pozostałych po zlikwidowanych zakładach przemysłowych w regionie. Kobiety z pracy Mony Tusz ilustrują różnorodne sposoby postrzegania industrii – od opiekuńczej krainy matki-karmicielki, przez strażniczkę śląskich wartości, bijące serce regionu aż po wyniszczoną ciężką pracą ziemię.

Fot. Michał Jędrzejowski

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo