Wydawnictwa Muzeum Śląskiego w konkursie Polskiego Radia II

Codziennie od poniedziałku do piątku w dniach 2-13.07 w „Poranku Dwójki” o godz. 9.15 odbywa się konkurs dla słuchaczy pt. „Pocztówka z wakacji”, w którym nagrodą są zestawy książek z Muzeum Śląskiego.

„Pocztówka z wakacji” to zabawa z nagrodami, podczas której w Polskim Radiu II emitowany jest kolaż dźwiękowy. Widzowie programu za pośrednictwem sms wysyłają hasła kojarzące się z usłyszanym dźwiękiem. Najciekawsze odpowiedzi wysłane w najbliższych dniach do radia nagradzane będą zestawem książek wydanych przez Muzeum Śląskie.

Tytuły, które można wygrać w konkursie Polskiego Radia II:

• Ikony w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach
  • Pokażę Wam inny Górny Śląsk. Katalog zbiorów pocztówek Muzeum Śląskiego w Katowicach
  • Mistrzowie plakatu polskiego w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach
  • Radiofonia na Górnym Śląsku w okresie międzywojennym
  • Sztuka kobiet – kobiety w sztuce. Artystki na Śląsku 1880-2000
  • Teatralium. Malarstwo, literatura, teatr
  • Płeć w projekcie. Modele cielesności i tożsamości w realizacjach szekspirowskich
  • Mapy wyobraźni. Surrealne światy Jerzego Skarżyńskiego
  • Letters on Silesia/ Listy o Śląsku
  • Wille miejskie Katowic

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo