Wypełnij ankietę i zostań współtwórcą wystawy o śląskim hip-hopie

W związku z planowaną na rok 2019 wystawą poświęconą początkom hip-hopu na Śląsku Muzeum Śląskie zaprasza do wypełnienia ankiety, której celem jest poszerzenie wiedzy na ten temat.

Jeśli byłaś/eś twórcą kultury hip-hop (graffiti, rap, dj-ing, breakdance) lub po prostu jej sympatykiem czy obserwatorem, podziel się z nami swoją opinią i wiedzą dotyczącą lat 1993–2003.

Wasze odpowiedzi wzbogacą wystawę opartą m.in. na osobistych doświadczeniach ludzi tworzących środowisko hip-hopowe w tamtych latach. Zależy nam, aby dowiedzieć się więcej o lokalnej scenie, poznać ludzi i zespoły, których sława być może nie wyszła poza jedną dzielnicę, ale były dla Was ważne.

Chcemy dotrzeć do jak największego grona osób tworzących środowisko hip-hopowe w latach 1993–2003, zarówno tych aktywnych, jak i tych, którzy utożsamiali się z tą subkulturą lub po prostu byli jej fanami. Nieważne, czy nagrałaś/eś jeden utwór, czy namalowałaś/eś tylko jedno graffiti, ważne, że przyczyniłaś/eś się do rozwoju hip-hopu na Śląsku. Pomóż nam stworzyć prawdziwy obraz jego początków w naszym regionie.

Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Jeśli na temat hip-hopowego Śląska masz do powiedzenia więcej niż obejmuje ankieta i chcesz podzielić się z nami swoją wiedzą lub archiwaliami, skontaktuj się z nami, pisząc na adres: hiphop@muzeumslaskie.pl.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo