Wystawa „Górny Śląsk z powietrza”

Górny Śląsk nie jest czarny. Wbrew stereotypowi nie jest też krainą kopalń i hut.

Przekonują o tym kuratorzy wystawy: Dawid Smolorz (tłumacz, dziennikarz, popularyzator historii Górnego Śląska, autor publikacji poświęconych tematyce regionalnej i środkowoeuropejskiej) oraz berliński fotograf Thomas Vossbeck, który wykonał zdjęcia podczas lotów nad polską i czeską częścią regionu w 2016 i 2017 r. W epoce obrazów satelitarnych spojrzenie „z góry” nie jest wprawdzie czymś wyjątkowym, lecz zdjęcia lotnicze – poza ich walorem artystycznym – pokazują perspektywę nieznaną fotografiom wykonanym z kosmosu.

Wystawa jest częścią projektu „Górny Śląsk z powietrza”, którego partnerami Muzeum Śląskiego są: Uniwersytet w Siegen, Instytutem Herdera do Badań Historycznych nad Europą Środkową –Wschodnią – Instytut Wspólnoty Leibniza

Górny Śląsk z powietrza

4.02.2019 – 2.06.2019

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1