WYSTAWA: Śląska Rzecz 2009

• Data wydarzenia : 31.08.2010

[5 sierpnia – 5 września 2010]

Pokonkursowa wystawa „Śląska Rzecz 2010” prezentuje najlepsze produkty i projekty graficzne wyłonione w ramach konkursu organizowanego przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. To już piąta edycja konkursu mającego na celu promocję śląskich projektantów i firm, które w swoim rozwoju stawiają na dizajn.

Abażur Berga; Firma-Kafti Design, fot. Piotr BorowiczKuchnia Króla Maciusia;chrupki zbożowe z miodem, amarantusie ekologiczne, owsianka owocami; Firma-Ekoprodukt Marek Kubara, fot.Piotr Borowicz Wózek dziecięcy Vector Air; Firma-Baby Design Group, fot. Piotr Borowicz

Na wystawie zaprezentowano zwycięskie projekty oraz inne realizacje wyróżniające się ciekawym dizajnem i estetyką oraz innowacyjnością użytych materiałów i technologii. Znalazły one zastosowanie w różnych branżach: m.in. sportowej, rehabilitacyjnej, meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Dopełniają je opakowania, projekty logo i identyfikacji wizualnej oraz publikacje budujące nowy wizerunek regionu, prezentując go w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób. Wystawa pokazuje nowoczesny wizerunek Śląska i lokalnych przedsiębiorstw ceniących jakość swoich produktów i widzących swą konkurencyjną przewagę w zastosowaniu wzornictwa.

Kurator wystawy
Muzeum Śląskie – Henryka Olszewska – Jarema

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie – Lubomira Trojan

Współorganizator wystawy