Wystawa Triennale Grafiki Polskiej przedłużona do 24 lutego

Z przyjemnością informujemy, iż wystawa 10. Triennale Grafiki Polskiej współtworzona przez Muzeum Śląskie i ASP w Katowicach została przedłużona do dnia 24.02.2019.

Dzięki temu wszyscy entuzjaści grafiki zdążą zobaczyć dzieła prezentowane w Muzeum Śląskim. Na ekspozycji podziwiać można 97 prac wyselekcjonowanych spośród 633 zgłoszonych do konkursu.

Triennale Grafiki Polskiej jest całościowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej, ukazującym dokonania artystów tworzących w medium graficznym – począwszy od odbitek wykonanych za pomocą klasycznych technik warsztatowych, takich jak litografia czy miedzioryt, poprzez serigrafię i druk cyfrowy, aż po animacje i formy przestrzenne.

Zachęcamy do obejrzenia filmu opowiadającego zarówno o wystawie jak i o samym konkursie.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo