Wystawa „Zaczęło się od ziarna” przedłużona do 20 maja

Informujemy, że wystawa „Zaczęło się od ziarna… Historia roślin uprawnych” zostaje przedłużona do 20 maja 2018 r.

Wystawa „Zaczęło się od ziarna…”, inaugurująca działalność Muzeum Śląskiego w zrewitalizowanym budynku łaźni głównej, ukazuje dzieje człowieka w kontekście towarzyszących mu roślin. Bohaterami ekspozycji uczyniliśmy rośliny uprawne i użytkowe, które nie tylko zmieniały oblicze świata – jak kauczukowiec, dzięki któremu rozwinął się przemysł motoryzacyjny, czy trzcina cukrowa napędzająca handel w czasach kolonizacji – lecz przede wszystkim zapewniały całym społecznościom pokarm i materiały do produkcji odzieży. To także opowieści o roślinach zajmujących wyjątkowe miejsce w historii świata: herbacie, która doprowadziła do wielu konfliktów i wojen czy ziemniaku, który – przywieziony z Ameryki – uratował mieszkańców Europy przed głodem.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo