Zapraszamy na koncert zespołu Hańba!

Krakowscy muzycy snują fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Pomagają im w tym międzywojenni poeci (Tuwim, Broniewski czy Jurandot) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet).

W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki za muzyczno-literacko-polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia.

Koncert towarzyszy trwającej w Muzeum Śląskim wystawie „Męska rzecz”. O wystawie TUTAJ

27.10 / sobota / godz. 20.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / stolarnia

wstęp 20 lub 15 zł (ulgowy) / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo