Zapraszamy rodziny z dziećmi na zajęcia w Muzeum Śląskim. W styczniowe weekendy przygotowaliśmy wiele atrakcji dla mniejszych i większych. Zachęcamy do zakupienia biletu online.

19.01 / sobota / godz. 11.00 – Młoda pracownia. Rysunek – portret

Warsztaty dla dzieci w wieku 10-15 lat.

Cykl spotkań adresowany do starszych dzieci, które lubią rysować, malować, chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne. Na zajęciach odpowiemy na pytanie, jakie obrazy nazywamy portretami, czy pokazanie całej sylwetki na obrazie jest portretem. Pokażemy portrety z różnych okresów historycznych, powiemy, jakie są etapy rysowania portretu.

prowadzenie: Monika Czernik-Czublun

wstęp: 9 zł (opiekunowie wstęp wolny) / KUP BILET

20.01 / niedziela / godz. 11.30, 13.00, 14.30 – Dookoła świata – zmysły. Opowieść Parparuszy

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-9 lat.

Cykl spotkań w przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”. Zapraszamy na spotkanie z Parparuszą, podczas którego przy dźwiękach muzyki wsłuchamy się w bajki i legendy z kilku kontynentów. Nie zabraknie też gier, zabaw i zagadek!

wstęp: w cenie biletu na wystawę / KUP BILET

20.01 / niedziela / godz. 11.00 i 12.15 – Którędy do sztuki? Maska

Warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spectrum autyzmu.

Uczestnicy obcują z dziełami sztuki, wykonując różne działania sensoryczne. Poznają faktury, zapachy, wykonując własną pracę plastyczną. Zajęcia pozwalają zaangażować wszystkie zmysły. Podczas zwiedzania galerii zapoznajemy się z funkcją maski. W części warsztatowej uczestnicy samodzielnie wykonają maski karnawałowe.

prowadzenie: Dagmara Stanosz

26.01 / sobota / godz. 12.00 – Muzeum z każdej strony. Namaluj niewidzialne

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Czy na obrazie można przedstawić swój nastrój i emocje, nie malując żadnej konkretnej rzeczy? Podczas zajęć poznamy obrazy, na których artyści nie starali się odzwierciedlić natury. Składają się one z kolorów, kresek, plam. W części plastycznej spotkania wyzwolimy swoje emocje i „przeniesiemy” je na papier.

prowadzenie: Monika Iwanowska

wstęp: 9 zł (opiekunowie wstęp wolny) / KUP BILET

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo