Zbiórka pamiątek związanych z kulturą hip-hop

Zbiórka pamiątek związanych z kulturą hip-hop

Muzeum Śląskie zaprasza do włączenia się w społeczną akcję tworzenia czasowej ekspozycji poświęconej historii śląskiego hip-hopu!

Wystawa ukaże zjawisko fascynacji kulturą hip-hop w latach 1993–2003 i uczestnictwo w niej jako ważne zbiorowe doświadczenie, które ukształtowało dużą część pokolenia dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków. Pomóż nam stworzyć prawdziwy obraz początków hip-hopu w naszym regionie.

Jeśli:

1. Masz stary walkman lub discman,
  2. Nie wyrzuciłaś/eś plakatów z koncertów hip-hopowych,
  3. Z sentymentu nie pozbyłaś/eś się zniszczonych lenarów, dresu Moro Sport czy czapki z daszkiem,
  4. Zostawiłeś sobie na pamiątkę otagowane opakowanie marlboro,
  5. Nadal na Twojej półce leżą stare hip-hopowe składanki i nielegale,
  6. Nie wyrzuciłaś/eś zużytych opakowań po farbach w sprayu,
  7. Masz zdjęcia z hip-hopowych imprez, koncertów,

napisz do nas na adres hiphop@muzeumslaskie.pl. W e-mailu opisz koniecznie, jakiego rodzaju przedmioty chciałbyś nam przekazać na czas trwania wystawy, wyślij ich zdjęcia, a my skontaktujemy się w celu użyczenia i dopełnienia wszelkich formalności. Nie wszystkie przedmioty zostaną włączone do ekspozycji. Muzeum Śląskie zastrzega sobie możliwość akceptacji lub odrzucenia zgłoszonych eksponatów. Finalna decyzja o ich przyjęciu zapadnie na przełomie sierpnia i września 2018 r.

Zbiórka eksponatów trwać będzie do końca sierpnia 2018 r. Wasze pamiątki nie tylko wzbogacą wystawę, ale przede wszystkim sprawią, że staniecie się częścią tej inicjatywy. Zależy nam, aby dowiedzieć się więcej o lokalnej scenie, poznać ludzi i zespoły, których sława być może nie wyszła poza jedną dzielnicę, ale były dla Was ważne.

Jeśli byłaś/eś twórcą lub uczestnikiem kultury hip-hop, podziel się z nami wspomnieniami. Niech ożyją, a Twoje pamiątki ujrzą od dawna niewidziane światło dzienne.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo