Zmiana godzin otwarcia Muzeum Śląskiego

W odpowiedzi na duże zainteresowanie publiczności oraz mając na względzie komfort zwiedzających, Muzeum Śląskie podjęło decyzję o wydłużeniu godzin otwarcia.

• wtorek – 10.00–20.00
  • środa – 12.00–18.00
  • czwartek – 12.00–18.00
  • piątek – 12.00–20.00
  • sobota – 10.00–20.00
  • niedziela – 10.00–20.00

W trosce o Państwa zdrowie zasady zwiedzania zostały przystosowane do aktualnie obowiązujących wymogów sanitarnych. Co jest ważne?

• Ze względów bezpieczeństwa odbywa się bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające są zobowiązane do noszenia maseczek oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych zapewnione są dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Multimedia i ekrany dotykowe zostały wyłączone.
  • Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego dostępne są w cenie biletów ulgowych. Zachęcamy do zakupu biletów online oraz płatności bezgotówkowych.
  • Oddajemy do dyspozycji parking naziemny liczący 120 miejsc postojowych. Parking podziemny będzie udostępniany osobom upoważnionym do parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnościami.

Czasowo nieczynne pozostają: przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, czytelnia Biblioteki Muzeum Śląskiego oraz strefa dla dzieci znajdująca się na poziomie -4 przestrzeni ekspozycyjnych.

Proszę zapoznać się z regulaminem zwiedzania.